Mapa de Festes 2013

PROGRAMA PER MUNICIPI:

BARCELONA

Barcelona: Sarrià

Dia: 4 de maig

Hora: 12 a 20h

Lloc: Plaça Sant Vicenç

Organitza: AC Casa Orlandai, Setem Sarrià, GERMINAL Coop. Consum Ecobiològic, Assemblea 15-M Sarrià – St. Gervasi, Banc del Temps Sarrià – St. Gervasi, CEDRE Associació per a la Promoció Social, Cafè Orlandai, Vivim del Cuentu.

Programa: 11:00h. Mercat d’Intercanvi (11h), Animació Infantil amb “Vivim del cuentu” (12h), Tastet musical tradicional amb “Em Torna la Xamfaina” (13.30h), Dinar Popular (14:30h), Cafè Fòrum “Alternatives al barri” (16:00h), Concert Cloenda amb “Em Torna La Xamfaina”(17:00h)

Barcelona: Sant Andreu

Dia: 11 de maig

Hora: 10 a 14h

Lloc: Plaça Orfila, Sant Andreu

Organitza: Consell de Cooperació i Solidaritat del Districte de Sant Andreu amb el suport de l’ Ajuntament de Barcelona.

Programa: Xerrades, Concert, Venda de productes

Mataró

Dia: 25 de maig

Hora: 16h a 21h

Lloc: Plaça de Santa Anna.

Organitza: Fundació Grup Tercer Món amb la col·laboració d’ Oikocrèdit, “Cafè Ciutat”, l’Ajuntament de Mataró, diferents Escoles, Acadèmies de Música i Espais de Teatre, entre d’altres persones i entitats.

Programa: Tallers, xerrades, animació infantil.

Manresa

Dia: 18 de maig

Hora: de 17h a 20h

Lloc: Plana de l’Om

Organitza: Consell Municipal de Solidaritat i programa de cooperació de l’Ajuntament de Manresa, grup local de FIARE, cooperatives de consum (a confirmar)

Programa: Pendent

Arenys de Munt

Dia: 12 de maig

Hora: 10h a 14h

Lloc: Plaça de l’Església

Organitza: Ajuntament d’Arenys de Munt i Voluntaris per Arenys de Munt, amb el suport de Radio Arenys de Munt i DonaViva

Programa: Animació Infantil

Sabadell

Dia: 22, 25 i 28 de maig

Hora: 10h a 14h

Lloc: Plaça Doctor Robert

Organitza: Ajuntament de Sabadell, Intermon Oxfam i Consell de Solidaritat i Cooperació.

Programa: Xerrades, Animació i activitats infantils, Venda de productes i Taller de cuina de comerç just, entre d’altres activitats.

El Prat de Llobregat

Dia: 11 de maig

Hora: 11 a 20h

Lloc: Plaça Catalunya

Organitza: Ajuntament del Prat de Llobregat

Programa: La festa del Comerç Just se celebra conjuntament amb la Festa del Prat Solidari i en el marc de les Jornades del Prat Solidari. Dins del programa hi hauran, entre d’altres activitats, xerrades, activitats d’animació infantil, venda de productes, xocolatada.

Molins de Rei

Dia: 11 de Maig

Hora: 10 a 14h

Lloc: Plaça del Mercat

Organitza: Associació Comerç Just de Molins de Rei, Molins de Rei Solidaria, Ajuntament de Molins de Rei.

Programa: Activitats d’animació infantil, venda de productes.

Sant Quirze del Vallès

Dia: 26 de maig

Hora: 11h a 16h

Lloc: Parc de les Morisques

Organitza: Mesa de Cooperació. Ateneu del Món, Acció Solidària del Vallès, Asociación de Cooperación y Ayuda, ONG Nuevos Pasos, Fundació Benèfica Quetzal i Sant Quirze pels Infants.

Programa: Venda de Productes

Sant Boi de Llobregat

Dia: 11 de maig

Hora: 10h a 14h

Lloc: Davant del Mercat de la Muntanyeta

Organitza: Ajuntament de Sant Boi de Llobregat amb la participació de L’Associació d’Amistat San Miguelito-Sant Boi, Fundació Kassumay per a tothom, Fundació Vicente Ferrer, Amizade Junts amb Moçambic, Casal d’Amistat Català Cubà de Sant Boi, Creu Roja, Fundación Juan Ciudad, VOLS Voluntariat Solidari i la botiga Tot Natural.

Programa: Animació infantil, Venda de productes, Teatre, Fira d’entitats, Tallers i Mercat d’intercanvi

Esplugues de Llobregat

Dia: a confirmar

Hora: a confirmar

Lloc: Rambla del Carme

Organitza: Fundació Sta. Magdalena i Ajuntament d’Esplugues de Llobregat

Programa: Xerrades, Animació infantil, Venda de productes

La Palma de Cervelló

Dia: a confirmar

Hora: 11 a 20h

Lloc: Plaça del Mercat

Organitza: Ajuntament de la Palma de Cervelló

Programa: Xerrades, Animació infantil, Concert, Videofòrum, Taller de reciclatge, recollida de taps de plàstic solidaris, concurs de la frase solidària

Sant Adrià del Besos

Dia: 27 d’abril

Hora: 11 a 20h

Lloc: Plaça de la Vila

Organitza: Departament de Solidaritat de l’Ajuntament de Sant Adrià del Besos i Consell Municipal de Solidaritat.

Programa: Animació infantil, Venda de productes, Gimkana/Joc.

Santa Coloma de Gramenet

Dia: 2 de juny

Hora: 10 a 19h

Lloc: Plaça del Rellotge

Organitza: Consell de Solidaritat i Cooperació i Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet, Associació Fondo Comerç, Fundació Queviure i CNL L’Heura.

Programa: Animació infantil, Venda de productes, Concert i Fira d’entitats

Cerdanyola del Vallès, Campus UAB

Dia: 8 de maig

Hora: 11 a 15.30h

Lloc: Plaça Cívica (Campus UAB)

Organitza: Fundació Autònoma Solidària (altres col·lectius a confirmar)

Programa: Xerrada, Venda de productes, Videofòrum i Fira d’Entitats (programa a confirmar)

Terrassa

Dia: 1 de juny

Hora: 10 a 14.00h

Lloc: Plaça Vella

Manlleu

Dia: 12 de maig

Hora: 10h a 14h

Lloc: Espai Solidari

Organitza: PACMA i Espai Solidari

Programa: Xerrada, Animació infantil, Venda de productes, Xocolatada, Taller de Feldenkrais

Sant Feliu de Llobregat

Dia: 1 de juny

Hora: 10h a 20h

Lloc: Plaça de la Vila

Organitza: Entitats del Consell Solidari de Sant Feliu de Llobregat

Programa: Venda de productes, tallers de manualitats i gimcana pel dret a l’alimentació i a una vida digna.

TARRAGONA

Tarragona

Dia: 18 de maig

Hora: 12 a 21h

Lloc: Plaça La Font

Organitza: Setem, Intermón Oxfam, Una Finestra al Món, Xarxa Eco, La Cuculmeca, Coordinadora Tarragona Patrimoni de la Pau, Asotarco, Enginyeria Sense Fronteres, Entrepobles.

Programa: Animació infantil, Venda de productes, Teatre, Xocolatada, Oficines de Banca Ètica al carrer, Mercat d’intercanvi.

L’Ampolla

Dia: 18 de maig

Hora: 11.00 a 14.00h

Lloc: Plaça González Isla

Organitza: Associació Cultural Sant Jordi. A la trobada comptarem amb diferents entitats socials com Mans Unides, Atzavara-arrels, Juntos Podemos Superarnos, Moviment Cultural Cristià, Esplai El Far, Missions-Càrites, A.E.Jordi Pitarque Ciprià, Intermón-Oxfam i Creu Roja de l’Ampolla. A més de la Fira d’Entitats amb diferents activitats, tindrem un taller de percussió, músiques d’arreu del món i una gimcana. Amb el suport de l’Ajuntament de l’Ampolla.

Programa:  Matí (Plaça González Isla)>11,00h. Inauguració de la Festa; 11,10h. Obertura de la Fira d’Entitats; 12,00h. Taller de percussió per als assistents a càrrec de Riky;13,00h. Actuació de The Decibels Chor “Músiques del Món”; 14,00h. Cloenda de la Fira d’Entitats.
Tarda (Terrassa davant saló parroquial)>16,00h. Gimcana per a xiquets i xiquetes de 8 a 12 anys.

 

GIRONA

Girona

Dia: 25 de Maig

Hora: de 17h a 20h

Lloc: Plaça de la Independència

Organitza: SETEM Girona, Ecoxarxa de Girona, Llagostera Solidaria, Xangara, Oikocredit, Agenda Llatinoamericana i Coop57. Amb el suport de l’Ajuntament de Girona i la Coordinadora d’ONG Solidàries.

Programa: Espectacle infantil Karibu (17h30), Espectacle musical a càrrec de Paula Grande i Najim, Mercat d’intercanvi, Mercat de moneda social ECOGIR, Mostra i venda de productes de comerç just, Informació de les entitats participants a la festa, Joc de Rol sobre la Banca Ètica, Mostra de xocolatada i cafè de comerç just.

Banyoles

Dia: 11 de maig

Hora: 10 a 20h

Lloc: Plaça Major

Organitza: Fundación Trabajo y Dignidad, ONGs Banyoles Solidaria, Col·lectiu de Dones Cristianes i Ajuntament de Banyoles

Programa: Xerrades, Animació infantil, Venda de productes,  Concert, Teatre i Representació de Dansa.

L’Escala

Dia: 19 de maig

Hora: 10 a 14h

Lloc: Platja de l’Escala

Organitza: Intermón Oxfam, Yamuna, Un Petit Pas.

Programa: Pendent

LLEIDA

Balaguer

Dia: 11 de maig

Hora: 17h

Lloc: Plaça Mercadal

Organitza: Associació Dones Solidàries Dóna Pas

Programa: Pendent

Alpicat

Dia: 4 i 5 de maig

Hora: 10h a 20h

Lloc: Parc del Graó

Organitza: Alpicat Solidari

Programa: a confirmar

Cervera

Dia: 11 de maig

Hora: 16h a 20h

Lloc: Plaça Santa Anna

Organitza: Justícia i Pau – La Segarra i Fundació Xavier Paules – Càritas Interparroquial de Cervera.

Programa: Xerrades, Venda de productes (a confirmar)

Tremp

Dia: 11 i 12 de maig

Hora: tot el dia

Lloc: recinte de la FiraTremp

Organitza: Ajuntament de Tremp i ONG Entrepobles Pallars.

Programa: Venda de productes

La Pobla de Segur 

Dia: 15 i 16 de juny

Hora: tot el dia

Lloc: Recinte de la fira de PomoPallars

Organitza: Ajuntament de Tremp i ONG Entrepobles Pallars.

Programa: Venda de productes

Sort

Dia: 14 d’abril

Hora: 11 a 19h

LLoc: Parc del Riuet

Organitza: Associació Centre Social Casa Xorret

Programa: Xerrades, Animació infantil, Venda de productes, Xocolatada i Tallers.

Àger

Dia: 11 de maig

Hora: 16 a 20h

Lloc: Als carrers d’Àger

Organitza: Associaciò de dones de la vall d’Àger

Programa: Venda de productes

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s