Mapa de Festes 2014

PROGRAMA PER MUNICIPI:

BARCELONA

Barcelona: Sarrià

Dia: 10 de maig
Hora: 11 a 18h
Lloc: Plaça Sant Vicenç
Organitza: Setem Sarrià, Germinal, Vivim del Cuentu, Diyité, CatSya, Assemblea de Sarrià, FETS, Teatre de Sarrià, Mapa Verd, Ràdio Sarrià, Banc del Temps, Espai Gardenyes, Associació Cultural Casa Orlandai, Cafè Orlandai

Barcelona: Sant Andreu

Dia: 10 de maig
Hora: 10 a 14h
Lloc: Plaça Orfila, Sant Andreu
Organitza: Consell de Cooperació i Solidaritat del Districte de Sant Andreu amb el suport de l’ Ajuntament de Barcelona.

Barcelona: Ciutat Vella

Dia: 17 de maig
Hora: 10 a 14h
Lloc: Plaça Sant Agustí el Vell i Convent Sant Agustí
Organitza: Xarxa de Consum Solidari i SETEM

Barcelona: Eixample

Dia: 10 de maig
Hora: 10 a 14h
Lloc: Espai Germanetes (C/ Viladomat amb Consell de Cent)
Organitza: Xarxa de Consum Solidari i SETEM

Mataró

Dia: 17 de maig
Hora: 17h a 20.30h
Lloc: Plaça de Santa Anna.
Organitza: Fundació Grup Tercer Món, Grup Solidari i Cooperatiu Cor de Maria, Grup de voluntariat VOLS – Escola Salesians Sant Antoni de Pàdua, Grup Mou-Te – Escola Pia Santa Anna, Escola Maristes Valldemia, Fundació Privada Grup Escoles Mataró i Grup d’esplai l’Erol.

Arenys de Munt

Dia: 11 de maig
Hora: 10h a 14h
Lloc: Plaça de l’Església
Organitza: Ajuntament d’Arenys de Munt, Amics del poble sajaraui, Donaviva,Voluntaris per Arenys de Munt

Sabadell

Dia: 31 de maig
Hora: 10h a 14h
Lloc: Plaça del Mercat (c. d’en Font)
Organitza: Ajuntament de Sabadell (Regidoria de Drets Civils i Ciutadania; Regidoria de Comerç,Consum i Turisme; Regidoria de Promoció Econòmica i Comerç), Consell de Cooperació i Solidaritat i OXFAM Intermón.

El Prat de Llobregat

Dia: 10 de maig
Hora: 10 a 14h
Lloc: Cases d’en Puig – Serveis de Ciutadania-Plaça de l’Agricultura
Organitza: Associació de Cooperació amb el Sud ACSUR-Las Segovias i Programa de Solidaritat i Cooperació de l’Ajuntament del Prat de Llobregat.

Molins de Rei

Dia: 17 de Maig
Hora: 10 a 14h
Lloc: Plaça del Mercat
Organitza: Associació Comerç Just de Molins de Rei i Molins de Rei Solidaria.

Sant Quirze del Vallès

Dia: 25 de maig
Hora: 11h a 14h
Lloc: Parc de les Morisques
Organitza: Ateneu del Món, Acció Solidària del Vallès, Sant Quirze pels Infants, Cooperació i Ajuda, Nuevos Pasos i Fundació Quetzal.

Esplugues de Llobregat

Dia: 11 de maig
Hora: 10.30h a 20.30h
Lloc: Rambla del Carme
Organitza: Fundació Sta. Magdalena i Ajuntament d’Esplugues de Llobregat

La Palma de Cervelló

Dia: 8 de maig
Hora: 17h
Lloc: Punt Jove, Plaça Cervantes
Organitza: Regidoria de Cooperació i Regidoria de Joventut de l’Ajuntament de la Palma de Cervelló.

Sant Adrià del Besos

Dia: 30 de maig
Hora: 17 a 20h
Lloc: Plaça de la Vila
Organitza: Regidoria de Solidaritat de l’Ajuntament de Sant Adrià de Besòs.

Santa Coloma de Gramenet

Dia: 1 de juny
Hora: 10 a 20h
Lloc: Plaça del Rellotge
Organitza: Associació Fondo Comerç, Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet, Grups de solidaritat del Consell de Cooperació i Solidaritat i Centre de Normalització Lingüística L’Heura.

Sant Boi de Llobregat

Dia: 10 de maig
Hora: 10 a 17h
Lloc: Rambla Rafael Casanovas
Organitza: Ajuntament de Sant Boi

Sant Cugat

Dia: 3 de maig
Hora: 10 a 14.00h
Lloc: Plaça dels Quatre Cantons
Organitza: Oxfam Intermon amb la col·laboració de l’Ajuntament de Sant Cugat del Valles, TOT Sant Cugat, Diari de Sant Cugat, Cugat.cat i HP.

Manlleu

Dia: 25 de maig
Hora: 12h a 20h
Lloc: Hort Viu
Organitza: Espai Solidari, Hort Viu, Pacma.

Sant Feliu de Llobregat

Dia: 14 de juny
Hora: 10h a 20h
Lloc: Plaça de la Vila
Organitza: Ajuntament i Entitats del Consell Solidari de Sant Feliu de Llobregat: ACSUR- Las Segovias, AFAP (Associació de Foment de l’Amistat entre els Pobles) Voluntariat de Sant Feliu, XIREC, Creu Roja, Acció Solidària i Logística, Fundació Vicenç Ferrer , Cinebaix, Danaya, Mans Mercedàries, IPI – Cooperació (Iniciativa Pro-Infància), Àfrica Stop Malària, Fundació Comaposada o sindicalistes solidaris , Associació Tawmat de Catalunya, Associació Al Rahma Yaltouhid , Associació Fent Amics.

Terrsassa

Dia: 17 de maig
Hora: Pendent
Lloc: Plaça de la Vila
Organitza: Pendent

Sitges

Dia: 24de maig
Hora: de 16h a 21h
Lloc: Platja de Sant Sebastià
Organitza: Sitges Solidari, SETEM Catalunya, Oikocredit Catalunya, Amics de Kamba Beo Nere, Ocularis, Ajuntament de Sitges.


TARRAGONA

Tarragona

Dia: 7 de juny
Hora: 10 a 20h
Lloc: Plaça La Font
Organitza: SETEM Tarragona

L’Ampolla

Dia: Pendent
Hora: Tarda (a confirmar)
Lloc: Plaça González Isla
Organitza: Associació Cultural Sant Jordi. 

GIRONA

Girona

Dia: 24 de Maig
Hora: Tot el dia
Lloc: Plaça de la Independència
Organitza: SETEM Girona, Ecoxarxa, Xangara, Justicia i Pau, Banc del temps de Pla de Palau, Oikocredit, FIARE i Coop57

Banyoles

Dia: 10 de maig
Hora: 9 a 20h
Lloc: Plaça Major
Organitza: Ajuntament de Banyoles, ONG Banyoles Solidaria, Col·lectiu de Dones Cristianes de Banyoles, Associaciò Ateneu de la Dona, Banc del Temps, Delegació de la Fundació Treball i Dignitat, Botiga Comerç Just Can Butinyà, Grup de Consum Responsable.

Lloret de Mar

Dia: pendet
Hora: tarda de dissabte
Lloc: Plaça de l’Església
Organitza: Intermón Oxfam, Yamuna, Un Petit Pas.

Breda

Dia: 10 i 11 de maig
Hora: tot el dia
Lloc: Pl. Lluís Companys
Organitza: Casal Terra Roja.

L’Escala

Dia: 18 de maig
Hora: 10h a 14h
Lloc: Platja de l’Escala
Organitza: Oxfam Intermon

Sant Feliu de Guíxols

Dia: 27 d’abril
Hora: 10h a 14h
Lloc: Port de Sant Feliu de Guíxols
Organitza: Xarxa Solidària

 

LLEIDA

Balaguer

Dia: 10 de maig
Hora: 16h
Lloc: Plaça Mercadal
Organitza: Associació Dones Solidàries Dóna Pas

Corbins

Dia: del 5 al 9 de maig
Hora: 16h a 20h
Lloc: Biblioteca Municipal de Corbins
Organitza: Biblioteca Municipal de Corbins i Ajuntament de Corbins

Cervera

Dia: 24 de maig
Hora: 16h a 20h
Lloc: Plaça Santa Anna
Organitza: Justícia i Pau, La Segarra i Fundació Xavier Paules, Càritas Interparroquial de Cervera.

Tremp

Dia: 10 i 11 de maig
Hora: tot el dia
Lloc: Passeig de Tremp
Organitza: Ajuntament de Tremp

La Pobla de Segur 

Dia: 14 i 15 de juny
Hora: tot el dia
Lloc: Carrer Bellavia
Organitza: Ajuntament de La Pobla de Segur i Entrepobles Pallars.

 Sort

Dia: 6 d’abril
Hora: 11 a 18h
LLoc: Parc del Riuet
Organitza: Associació Centre Social Casa Xorret, Plataforma d’Afectades per la Hipoteca del Pallars, Ateneu la Pigassa.

Alguaire

Dia: 9 de maig
Hora: 18h
Lloc: Biblioteca Josep Lladonosa Pujol
Organitza: Biblioteca Josep Lladonosa Pujol

 

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s